Kariéra

Nabízené pracovní pozice jsou dostupné na těchto webových portálech:

Těšíme se na případnou spolupráci s vámi.

Vědecký asistent v oblasti metrologie délky a optovláknové senzoriky

O společnosti:
Ústav přístrojové techniky AV ČR je vědecko-výzkumná instituce zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oborech optiky a laserové techniky, elektronové mikroskopie, magnetické rezonance, zpracování medicínských signálů a kryogeniky.
Do oddělení Koherenční optiky hledáme do týmu Interferometrické a optovláknové instrumentace na pozici vědeckého asistenta novou kolegyni / nového kolegu. Očekáváme, že nám pomůže naplňovat dlouhodobou vizi v oblasti metrologie délky a optovláknové senzoriky.

Potřebné znalosti a zkušenosti:

  • VŠ technického zaměření
  • Algoritmizace, programování -- C/C++ (LabView navíc výhodou)
  • Základními komponenty digitálních obvodů (vstupy/výstupy, napájení, ...)
  • Rozhraní elektronických modulů (komunikační sběrnice, senzory)
  • Návrh DPS
  • Realizace firmware pro mikrokontrollery
  • Zpracováním a analýza signálů (statistická analýza, filtrace, vizualizace, reporting; MATLAB výhodou)

Náplň práce:

  • Vývoj elektronických modulů – návrh DPS, vývoj firmware (C/C++)
  • Produkční práce – výběr a nákup komponent, prototypová i opakovaná výroba a oživení elektronických modulů
  • Vývoj dedikovaných řídicích a výpočetních SW pro Test & Measurement aplikace (LabView, C++)
  • Realizace měření a vyhodnocení výsledků testů
  • Dlouhodobá koncepční údržba a rozvoj HW základny pro experimentální vědeckou činnost

Nabízíme:

  • Dlouhodobou pozici na prestižním vědeckém pracovišti
  • Zajímavou a pestrou pracovní náplň
  • Pružnou pracovní dobu
  • Motivující finanční ohodnocení v návaznosti na výsledky
  • 5 týdnů dovolené + 4 dny sick days
  • Příspěvek FKSP – na sport, kulturu, aj.
  • Dotované závodní stravování v areálu firmy
  • Příležitosti osobního rozvoje (školení, možnost doktorského studia)
  • Nástupní plat od 40.000,- Kč

Kontakt: Ing. Dominika Jestříbková, jestribkova@isibrno.cz

Technik/Technička – jemná mechanika a optika

Na pozici Technika/Techničky jemné mechaniky a optiky hledáme pracovitého a pečlivého člověka, kterého baví samostatně pracovat na zadaných úkolech a rád tvoří rukama. U nás můžete odborně růst a stát se součástí špičkových vědeckých týmů.

  • čištění optických a mechanických prvků
  • lepení, spojování optických a jemných mechanických prvků a sestav

Požadavky:

  • pečlivost, trpělivost, manuální zručnost
  • spolehlivost, schopnost pracovat samostatně na zadaných úkolech
  • vyučení nebo ÚSO vzdělání
  • výhodou (nikoliv však podmínkou) je technické zaměření
  • výhodou čtení výkresové dokumentace, praxe s optikou nebo jemnou mechanikou
  • pozice je vhodná i pro absolventy

Nabízíme:

  • zajímavé zaměstnání s dlouhodobou perspektivou
  • práci v jednosměnném provozu
  • práci v příjemném a podporujícím kolektivu
  • práci v moderně vybavených laboratořích
  • možnost podílet se svým dílem na výzkumu a vývoji optických přístrojů
  • 5 týdnů dovolené
  • jídelna, dotované obědy
  • v případě zájmu možnost dalšího vzdělávání a odborného růstu
  • nástupní plat od 30.000 Kč
  • další finanční benefity možné v případě zapracování a kvalitně odváděné práce
  • hlavní pracovní poměr na plný pracovní úvazek
  • možnost nástupu ihned nebo dle domluvy