Výstava "mikrosvět obrazEM"

Soubor vystavených plakátů

Výstava dvaceti pěti obrazů s tématikou mikrosvěta z rostlinné, živočišné nebo vodní říše bude  do 31. prosince 2020 ke shlédnutí v prostorách Knihovny Jiřího Mahena, v Brně na Kobližné ulici.

Zveme všechny příznivce mikro světa na výstavu  "mikrosvět obrazEM"

Výstavu dvaceti pěti obrazů s tématikou mikrosvěta z rostlinné, živočišné nebo vodní říše bude možné shlédnout od 3. do 31. prosince 2020 v prostorách Knihovny Jiřího Mahena, nacházející se na Kobližné ulici 4 v Brně, na ochoze v 1. podlaží.
Jak efektivně bojovat proti suchu, co pomůže lépe odhalit mechanizmy působení alergenů, jakým způsobem přenášejí klíšťata nebezpečná onemocnění, či kteří vzácní parazité ohrožují vodní faunu? Hledání odpovědí na tyto otázky patří mezi aktuální a důležitá témata, kterými se výzkumné ústavy Akademie věd ČR intenzivně zabývají. Výstava fotografií, které poodhalují tajemný svět Brněnské přehrady, nenápadné pomocníky přispívající k zadržování vody v krajině či zástupce parazitů a roztočů ovlivňující život člověka, nabídne pohled na svět běžně neviditelný, zvětšený pomocí skenovacího elektronového mikroskopu (SEM).  
Výstava vědeckých fotografií „mikrosvět obrazEM“ je realizována skupinou Mikroskopie pro biomedicínu, Ústavu přístrojové techniky AV ČR, v. v. i. a Biologickým centrem AV ČR, v. v. i. pod záštitou projektu Strategie AV21, program Diagnostické metody a techniky.

Všichni příznivci elektronové mikroskopie a témat z mikrosvěta jsou srdečně zváni!

Výstavu je možné shlédnout do 31. prosince 2020, v prostorách Knihovny Jiřího Mahena, 1. patro, Kobližná 4, Brno.

Výstava  Výstava

 

Campanulla

Zvonek (Campanulla) je bylina nejčastěji s bílými, modrými až fialovými zvonkovitými květy.
© BioEM

Úvodní plakát k výstavě zde

 

AV21