Přednáška “Výzvy a potenciál v biomedicínském výzkumu”

Ve dnech 28.-29.2018 navštívil náš ústav profesor Christian Eggeling.
Christian Eggeling získal PhD v oboru fyziky na univerzitě v Göttingenu, kde optimalizoval detekci jednotlivých molekul.
V letech 2000 až 2003 působil jako vědecký pracovník společnosti Evotec v Hamburku, kde se zabýval vývojem fluorescenčního mikroskopu pro vysoce výkonný screening léků.
V roce 2003 se Christian připojil k MPI Biophysical Chemistry, Göttingen jako vedoucí vědecký pracovník k profesoru Stefanu Hellovi (laureát Nobelovy ceny v chemii v roce 2014). Zde se soustředil na oblast optické mikroskopie s vysokou rozlišovací schopností, konkrétně biologických aplikací mikroskopu stimulované emisní deplece (STED).
Od roku 2012 je vedoucím výzkumným pracovníkem v oddělení imunologie a vědeckým ředitelem Wolfson Imaging Center na Weatherallově Institutu molekulární medicíny Oxfordské university, kde se v roce 2014 stal profesorem molekulární imunologie.
V roce 2017, Christian otevřel novou laboratoř v Ústavu aplikované optiky na Univerzitě Friedricha Schillera v Jeně a také jako profesor mikroskopie s vysokého rozlišení na Leibnizově institutu fotonické techniky v Jeně. Christianův výzkum se zaměřuje na pokročilou optickou mikroskopii, zejména na výzkum buněčné plazmatické membrány.
Profesor Christian Eggeling navštívil naše laboratoře , seznámil se s vědci pracujícími na obdobném tématu a přednesl přednášku “Výzvy a potenciál v biomedicínském výzkumu”, kterou navštívilo více než 30 vědců. Po skončení přednášky ještě proběhla disuze s vědci.

Přednáška Eggeling  Přednáška Eggeling

esif