Přednáška : "Solid and nanowires in fibers - a base for new nonlinear phenomena, single nanoobject detection and plasmonics"

Ve dnech 22.1. až 24.1.2018 navštívil náš ústav Profesor Markus A. Schmidt.
Profesor Markus A. Schmidt je profesorem Fibre Optics na univerzitě Friedrich-Schiller Jena a je vedoucím výzkumné skupiny Fibre Sensors v Institutu pro fotonové technologie (IPHT). Jeho hlavním výzkumným tématem je kombinace vláken a nanofotoniky s aplikacemi v oblastech jako je biophotonie, plasmonika nebo nelineární optika.
V letech 2006 až 2012 byl vedoucím skupiny Nanowire v divizi Philipa Russella v Max Planck Institute for Science of Light. V roce 2011 absolvoval dvanáct měsíců v Centre plasmonických a metamateriálů na Imperial College v Londýně.
Doktorát získal v roce 2006 na Vysoké školy technologické Hamburg-Harburg.
Profesor Markus A. Schmidt navštívil naše laboratoře , seznámil se s vědci pracujícími na obdobném tématu a přednesl přednášku “Solid and nanowires in fibers - a base for new nonlinear phenomena, single nanoobject detection and plasmonics”, kterou navštívilo více než 40 vědců. Po skončení přednášky ještě proběhla disuze s vědci.

Přednáška Schmidt  Přednáška Schmidt

esif