Přednáška "Čočky a lasery"

Ve dnech 2.až 4.července navštívil náš ústav Dr. Steve Lee. Dr. Steve Lee je docentem na Národní australské universitě v Canbeře.
Steve Lee absolvoval vysokoškolské vzdělání v oboru elektronického inženýrství na Technologické univerzitě Nanyang (Singapur) Doktorát získal v oboru optika v ve skupině pro výzkum optických pastí na univerzitě v St Andrews (Spojené království). Před svým doktorským studiem pracoval jako inženýr optiky / senior technický konzultant po dobu 3 let se zaměřením na vývoj komerčních laserových skenovacích přístrojů (Einst Tech Pte Ltd). Během svého doktorského studia s profesorem Kishanem Dholakiem a prof. Ewanem Wrightem vyvinul nové optické manipulační technologie pro biologické a nanočástice. Provedl první přesvědčivé nelineární měření světla na umělém kerrovém médiu a vybudoval multimodalitu bioworkstation. V roce 2010 absolvoval dvouletý postdoktorandský trénink na Wellman Photomedicine / Harvard Medical School (USA) s Prof S H Andy Yunem, kde vyvinul adaptivní intravitální endomikroskopii pro živé zobrazování malých zvířat. V roce 2013 založil vlastní výzkumnou skupinu (Applied Optics Lab) na ANU Research Engineering School, která se zaměřuje na vývoj nových optických technik a nástrojů pro využití světla pro použití v biomedicíně a nanotechnologii, kde za rok 2014 získal cenu ANSTO Eureka - Levné elastomerové optiky. V roce 2014 se připojil k Centrum excelence ARC pro pokročilé molekulární zobrazování, kde vyvinul novou generaci intravitální mikroskopie pro in-vivo zobrazování. V roce 2015 obdržel cenu ARC Discovery Early Career Research Award (DECRA). V roce 2016 se připojil ke středisku excelence ARC pro biophotonii nanoscale.
Dr. Steve Lee navštívil naše laboratoře a přednesla přednášku “Čočky a lasery”, kterou navštívilo mnoho vědců. Po skončení přednášky ještě proběhla disuze s vědci.

Steve Lee  Steve Lee

esif