IQnano3D - spolupráce IQS nano a ÚPT AV ČR

dne 14. listopadu 2023 představila společnost IQS nano nově vybudované prostory a technologie, které patří k high-tech budoucnosti. Na vývoji první české 3D nanotiskárny  „IQnano3D“ spolupracovala IQS nano i s ÚPT AV ČR.

A v čem má zařízení svou jedinečnost?
Jde o první českou nanotiskárnu, která pro své univerzální použití pomůže lidem na celém světě.
Společnost IQS nano toto unikátní zařízení představila všem účastníkům jednodenní konference „Budoucnost rychlého 3D nanotisku je tady“.  Setkání se konalo dne 14. listopadu 2023 v nově vybudovaných prostorách společnosti, v Lelekovicích u Brna. Hosty konference, jejichž prezentace v průběhu dne zazněly, byli odborníci a vědci z mnoha různých odvětví. Co je však spojovalo, byla nově představená první česká nanotiskárna, jejíž využití bude napříč všem oborům.

První česká 3D nanotiskárna „IQnano3D“umožňuje zaznamenávat 3D objekty s nebývalou přesností, s detaily menšími než 100 nanometrů (tj. s detaily, které jsou 10 000× menší, než je tloušťka lidského vlasu). Tento komplexní tiskový systém se řadí svými parametry mezi absolutní světovou špičku a nachází uplatnění zejména v biomedicíně, mikromechanice, elektrotechnice nebo přesné optice“ představuje unikátní zařízení  jednatel firmy IQS nano Ing. Milan Matějka, Ph.D.
Vývoj jedinečného českého zařízení probíhal ve spolupráci s Ústavem přístrojové techniky Akademie věd ČR (ÚPT AV ČR) a je tak úspěšnou ukázkou kooperace akademické a komerční sféry. Je rovněž vzorovým příkladem, jak špičkové výsledky výzkumu a vývoje českých vědců a vědkyň mohou pozitivně ovlivňovat produkty využitelné v běžném životě lidí na celém světě“ dodává Milan Matějka.

U příležitosti představení nových prostor a konání konference, byla společností ISQ nano dne 15.11.2023 vydaná tisková zpráva.

IQS nano s.r.o. je členem IQS Group a. s., výzkumné, vývojové a výrobní organizace zaměřené na řízené nanostruktury. Během dvaceti let vybudovala IQS Group rozsáhlé know-how ve výzkumu, je držitelem řady patent, vlastní široké technické vybavení pro výrobu produktů s řízenými nanostrukturami. Společnost působí v řadě průmyslových odvětví včetně oblasti zajištění dokladů a bankovek proti padělání, inovativního osvětlení, lékařství a nových stavebních materiálů.

Důležité odkazy:
https://iqsnano.com/
https://iqsnano.com/konference/
https://www.isibrno.cz/

IQS nano

IQS Nano 3Dnano tiskarna system

IQS nano