Workshop – staň se na 90 min ve vědcem! V laboratořích Elektronové mikroskopie

Své laboratoře na dva dny přizpůsobily pro mladé zvídavce ze stran návštěvníků vědecké skupiny Mikroskopie a mikroanalýzy, Mikroskopie pro biomedicínu a Environmentální elektronové mikroskopie, oddělení Elektronové mikroskopie, Ústavu přístrojové techniky AV ČR (UPT).

Skupinky z řad studentů SŠ nebo ZŠ/II. stupně měli možnost v průběhu Dnů otevřených dveří na ÚPT AV ČR využít nabídku zúčastnit se workshopu a na 90 min se proměnit ve vědce, sednout si za mikroskop a být součástí týmu v laboratoři Elektronové mikroskopie.
Krátkou ukázkou výzkumu, jako třeba měření tloušťky vlasu nebo ukázku jak vypadá pozorování živého broučka v mikroskopu předvedli zájemcům vědečtí pracovníci ve spolupráci s doktorandy nebo studenty, kteří v laboratořích začali pracoval v rámci letních studentských stáží.
Poslední termín workshopu byl v pátek 4.11. 2022 otevřen i pro zaměstnance UPT, kteří se nechali vtáhnout do problematiky výzkumu svých kolegů Zuzany Pokorné nebo Filipa Miky z vědecké skupiny  Mikroskopie a mikroanalýzy, odd. Elektronové mikroskopie, UPT.


Workshopy se konaly v průběhu konání Týdne vědy Akademie věd ČR ve dnech 3. a 4. 11.2022 a zúčastnilo se celkem 74 zájemců z řad  veřejnosti i zaměstnanců ÚPT.  Jejich realizace se uskutečnila za finančního přispění projektu Strategie AV21, program „Průlomové technologie budoucnosti“, jehož koordinátorem je prof. Josef Lazar, ředitel Ústavu přístrojové techniky AV ČR.

 

AV21  AV21  AV21  AV21  AV21

 

AV21