Výstava KUK, Nástroje poznání

Ocenit krásu prvního stolního elektronového mikroskopu na světě nebo si otestovat elektrickou činnost srdce pomocí speciálního programu vyvinutého českými vědci. To vše a mnohem více můžete vidět nebo zažít na výstavě KUK aneb Nástroje poznání. Výstava je veřejnosti přístupná od 29. listopadu 2017 a potrvá do konce ledna příštího roku. Navštívit ji můžete v Galerii Věda a umění Akademie věd ČR na Národní 3 v Praze. Otevřeno v pracovní dny 10–18 hodin.

Na organizaci se podílejí Ústav přístrojové techniky AV ČR a Středisko společných činností AV ČR.
Výstavou Ústav přístrojové techniky AV ČR završuje letošní oslavy významného výročí 60. let od jeho založení. Je výpravou z makrosvěta až do světů nano - a kvantových technologií. Čtyři tematické okruhy vás seznámí s výzkumy a přístroji z laboratoří vědkyň a vědců z Ústavu přístrojové techniky AV ČR. Dozvíte se, že klasické mikroskopy jsou dnes nahrazovány mikroskopy elektronovými, že svařujeme pomocí laseru, můžeme pozorovat levitující chlazené nanočástice. Sami si můžete otestovat elektrickou činnost vlastního srdce pomocí programu vyvinutého vědci z oddělení Medicínských signálů ale také ocenit krásu prvního stolního elektronového mikroskopu na světě.

DOPROVODNÝ PROGRAM: 10. a 25. ledna 2018 v 17:00 hod.  Galerie Věda a umění, Národní 3, Praha 1: Komentovaná prohlídka pro veřejnost. Zdeněk Buchta, z oddělení Koherenční optiky, vás provede čtyřmi tematickými okruhy výstavy a přiblíží práci vědců z Ústavu přístrojové techniky AV ČR.

Tisková zpráva

Reportář Českého Rozhlasu 6. 1. 2018

Těšíme se na setkání s Vámi.

 

výstava KUK  výstava KUK

výstava KUK  výstava KUK

výstava KUK  výstava KUK

 

výstava KUK

 

AV21