Mezinárodní veletrh „Laser World of Photonics 2017“, 26. – 29.6.2017 Mnichov

Ve dnech 26. – 29.6.2017 se na výstavišti v Mnichově konal mezinárodní veletrh „Laser World of Photonics 2017“. Veletrhu se zúčastnilo rekordních 1 227 vystavovatelů ze 42 zemí na výstavní ploše 55 000 m2 a přišlo bezmála 31 300 návštěvníků ze 72 zemí. Největší zastoupení bylo z Velké Británie, Francie, Japonska, Itálie, Švýcarska, USA, Holandska, Rakouska, Ruska, Izraele, Dánska, Belgie, Česka a dalších zemí. V současné době je veletrh LASER největší a zároveň ojedinělý v tom, že prezentuje svět fotoniky  obsáhle a koncentrovaně, se zaměřením nejen na laserové komponenty, ale také na laserové výrobní systémy.
Souběžně s veletrhem Laser byl pořádán špičkový světový kongres WORLD OF PHOTONICS CONGRESS.
Na veletrhu nechyběla většina předních světových výrobců ve svém oboru, kteří v současné době na trhu prezentují jedinečnou kombinaci inovativních laserových technologií s jejich průmyslovým využitím.
V rámci tohoto významného veletrhu se pro 14 účastníků z ÚPT AV ČR  uskutečnil pracovní workshop za podpory projektu Strategie AV21, program „Světlo ve službách společnosti“. Součástí workshopu byla společná diskuse s výrobci a vývojáři téměř všech zúčastněných firem na veletrhu, které dodávají lasery, optické komponenty a další vybavení pro výzkum a vývoj v oblasti optiky. „Symbolické zázemí pro účastníky workshopu poskytla společnost HiLASE, jakožto jeden z vystavovatelů a zároveň iniciátor programu „Světlo ve službách společnosti“, v rámci projektu Strategie AV21. Na jeho stánku pak byly k dispozici pro zájemce brožury a tiskoviny za oddělení Koherenční optiky ÚPT AV ČR, na obrazovce bylo promítáno informační video o aktivitách skupiny Laserových technologií. Workshop byl pro všechny účastníky velkým přínosem, protože se mohli seznámit se světovými novinkami v oblasti laserů a optiky“. Shrnul význam celé aktivity koordinátor doc. RNDr. Libor Mrňa, Ph.D.

AV21

av21