Mezinárodní konference o fyzikálních vlastnostech a aplikacích pokročilých materiálů (ICPMAT)

Mezinárodní konference o fyzikálních vlastnostech a aplikacích pokročilých materiálů (ICPMAT) byla založena Ústavem materiálových věd a inženýrství na universitě v Toyamě (University of Toyama) a Japonským ústavem kovů (Japan Institute of Metals). Konference ICPMAT se každoročně pořádá ve zvolené hostitelské zemi.

Pořadatelem letošního 15. ročníku je Ústav přístrojové techniky AV ČR, v. v. i. a proběhne v online formě ve dnech  18. - 19. října 2021.

Konference ICPMAT 2021 se zaměřuje na základní a aplikovaný výzkum a aktuální vývoj v materiálových vědách, včetně základních, konstrukčních a funkčních materiálů, pokročilých charakterizačních technik  a výpočtech v materiálových vědách.  Novinkou letošního ročníku  ICPMAT 2021 je rozšíření o dvě témata, Geo-Earth Science & Civil Design / Engineering (ES & CDE).

Záštitu nad konferencí  ICPMAT 2021 převzala  Ing. Ilona Müllerová, DrSc. – místopředsedkyně a členka předsednictva Akademické rady AV ČR a velvyslanec České republiky v Tokiu pan  Martin Tomčo, Ph.D.

Více o Mezinárodní konferenci ICPMAT 2021

Dne 18. října byla vydána o konání konference vydána zpráva.